Funktionärer 2017

Funktionärer

Infosektionen

Sektionsansvarig

Inger Dahl

Sektionsansvarig

Inger Dahl

Jonstorpsvägen 437
254 76 ALLERUM
Tel: 0705-593234

E-post

Skocken

Anneli Dahl

Skocken

Anneli Dahl

Parkvägen 9
263 71 Jonstorp
Tel: 0702-25 85 94

E-post

Medlemsfrågor

Margareta Toftevall

Medlemsfrågor

Margareta Toftevall

Östra Långgatan 10
434 41 KUNGSBACKA
Tel: 0300-198 90


E-post

Stockholms-
montern

Tina Bengtsson

Stockholms-
montern

Tina Bengtsson

Ängshöksvägen 5
14734 Tumba
Tel: 0704-99 80 55

E-post

Prylshopen

Annika Axelsson

Prylshopen

Annika Axelsson

Lövstigen 8
771 36 Ludvika
Tel: 0240-197 09

E-post

Prylshopen

Åsa Axelsson

Prylshopen

Åsa Axelsson

Västanvägen 36
784 62 Borlänge
Tel: 0703-27 15 25



E-post

Uppfödarsektionen

Sektionsansvarig

Charlott Sandberg

Sektionsansvarig

Charlott Sandberg

Takargatan 8
804 31 Gävle
Tel: 0703-96 60 23

E-post

Kennelregistret

Margareta Toftevall

Kennelregistret

Margareta Toftevall

Östra Långgatan 10
434 41 KUNGSBACKA
Tel: 0300-198 90

E-post

Valphänvisare

Ingvor Haglund
Vuxna Beardisar som söker nya hem

Valphänvisare

Ingvor Haglund

Hjortronvägen 17
69147 Karlskoga
Tel: 0586-589 05
Mobil: 0739-05 91 89

E-post

Aktivitetssektionen

Sektionsansvarig

Leif Toftevall
Topplistan Agility

Sektionsansvarig

Leif Toftevall

Östra Långgatan 10
434 41 KUNGSBACKA
Tel: 0300-198 90

E-post

Allround Bearded Collie

Karin Festin

Allround Bearded Collie

Karin Festin

Skog Rådjursgläntan 1
589 64 Sturefors
Tel: 013-10 15 54

E-post

Resultat-
rapportering
Skocken

Anneli Dahl

Resultat-
rapportering
Skocken

Anneli Dahl

Parkvägen 9
263 71 Jonstorp
Tel: 0702-25 85 94

E-post

Topplistan Rallylydnad

Ingela Lundin

Topplistan Rallylydnad

Ingela Lundin

Matrosgatan 6
826 37 Söderhamn
Tel: 0705-66 04 13

E-post

Topplistan Lydnad

Christina Andersson

Topplistan Lydnad

Christina Andersson

Skällaredsvägen 66
439 32 Onsala
Tel: 0300-291 34

E-post

Tävling-Träning-Aktivitetsspalten

Linda Jönsson

Tävling-Träning-Aktivitetsspalten

Linda Jönsson

Kulgränden 9 C
226 49 Lund


E-post

Vallning

Ina Michael

Vallning

Ina Michael

Haknäs 129B
74191 KNIVSTA
Tel: 0703-86 53 39

E-post

SBK Tävling

Kristina Westberg

SBK Tävling

Kristina Westberg

Borrbodsvägen 7
840 10 Ljungaverk
Tel: 070-656 36 08


 

Utställningssektionen

Sektionsansvarig

Marie Långsved

Sektionsansvarig

Marie Långsved

Kärråsvägen 10
811 91 Sandviken
Mobil: 0736- 23 71 60

E-post

Kritikutskrifter

Anita Håkansson

Kritikutskrifter

Anita Håkansson

Östanbäcksvägen 1
247 33 Södra Sandby
Tel: 046-500 15

E-post

Utställnings-
annonser

Hanna Andersson

Utställnings-
annonser

Hanna Andersson

Runstensvägen 1
663 42 HAMMARÖ
Tel: 054-52 16 23

E-post

PM, utställnings-
kataloger
& Utställnings-
resultat

Leif Toftevall

PM, utställnings-
kataloger
& Utställnings-
resultat

Leif Toftevall

Östra Långgatan 10
434 41 KUNGSBACKA
Tel: 0300-198 90

E-post

Nina Lönner-Andersson

Nina Lönner-Andersson

Runstensvägen 1
663 42 HAMMARÖ
Tel: 054-52 16 23

E-post

Kontakt med engelska dommare

Gertie Björklund

Kontakt med engelska dommare

Gertie Björklund

Runslingan 6C

224 77 LUND


Distriktssektionen

Distriktsombuden presenteras under  Om Distrikt

Sektionsansvarig

Tina Östman

Sektionsansvarig

Tina Östman

Björkerydsvägen 78
373 35 Fridlevstad
Tel: 0733-84 45 11

E-post
 
 

Webbsektionen

Sektionsansvarig

Irena Fransson

Sektionsansvarig

Irena Fransson

Tjädervägen 13
506 70 FRUFÄLLAN
Tel: 033-24 75 31

E-post