RESULTAT

Resultat från 2009-års utställningar:
Datum Plats Domare  
22 mars
Höganäs Ulrica Göransson, Sverige Resultat
7 juni
Vänersborg Gunnar Nymann, Danmark
Resultat
Rapport
4 juli
Ånnaboda Sheila Burditt, Mabursh, Spanien Resultat
Rapport
5 juli
Ånnaboda Jenny Öhqvist (hanar)
Mathilda Sandberg (tikar)
Resultat
9 augusti
Ronneby Glenda O'Conell, Atherleigh, Storbritannien

Resultat
Rapport

5 september
Högbo Sara Nordin, Sverige

Resultat
Rapport saknas



Resultat från 2008-års utställningar:
Datum Plats Domare  
15 mars
Helsingborg Anna-Lena Munkvall, Sverige Resultat
19 april
Norrköping Benny Blid von Schedvin, Sverige
Resultat
21 juni
Morokulien Linda Peirson, Kiltondale, Storbritannien Resultat
5 juli
Tullinge Lesley Tomlinson, Coalacre, Storbritannien (hanar)
Brenda White, Moonhill, Storbritannien (tikar)
Resultat
Lesley Tomlinson's rapport
Brenda White's rapport
7 september
Högbo Line Haugen, La-Faja's, Norge
Resultat
2 november
Växjö Charlotte Höier, Danmark Resultat


Resultat från 2007-års utställningar:
Datum Plats Domare  
24 mars
Karlstad AnnMarie Maeland, Sverige Resultat
2 juni
Falsterbo Nina Lönner-Andersson, Alistair's (hanar)
Ann Andrews, Hecatie (tikar)
Resultat
3 juni
Falsterbo Ann Andrews, Hecatie (hanar)
Nina Lönner-Andersson, Alistair's (tikar)
Resultat
21 juli
Västerås Peter Fox, Blushblades, Storbritannien Resultat
5 augusti
Persåsen Roger Fletcher, Romalia, Storbritannien
Resultat
29 september
Ronneby Don Moir kennel, Winaria, Storbritannien Resultat


Resultat från 2006-års utställningar:
Datum Plats Domare  
14 maj
Piteå Lena Eskills, Finland Resultat
3 juni
Lindesberg Owe Germundsson, Sverige Resultat
17 juni
Avesta Dave Anderton, Ardensax, Storbritannien Resultat
7 juli
Tvååker David Hyde, Natterjack, Storbritannien Resultat
26 augusti
Strängnäs Justine Waldron, Snowmead, Storbritannien
Resultat
9 september
Höganäs Paul Stanton, Sverige Resultat


Resultat från 2005-års utställningar:
Datum Plats Domare  
9 april Gävle Arne Foss, Norge Resultat
28 maj Tumba "Trofén" Rolf Blessing, Spirit of Caledonia, Tyskland Resultat
18 juni Avesta Anita Withmarsh, Sverige Resultat
27 augusti Strängnäs Haydn Platts, Camberwick, Storbritannien Resultat
11 september Höganäs "Kannan" Kurt Nilsson, Sverige Resultat
9 oktober Sundsvall Rosie Haywood, Binbusy, Storbritannien Resultat


Resultat från 2004-års utställningar:
Datum Plats Domare  
9 maj Höganäs Liz Sharkey, Shabiera, Storbritannien

Resultat

19 juni Tumba "Trofén" Tami Nunley, Brenriga, Storbritannien Resultat
18 juli Persåsen Barbro Finkelstein, kennel Bellbreed, Sverige Resultat
27 augusti Strängnäs Mike Lewis, Potterdale, Storbritannien Resultat
5 september Gävle "Kannan" Petra Junehall, Sverige Resultat
23 oktober Karlstad Alice Kristensen, Danmark Resultat


Resultat från 2003-års utställningar:
Datum Plats Domare  
5 april Köping Bo Skalin, Sverige Resultat
17 maj Höganäs"Trofén" Johan Andersson, Alistair's, Sverige Resultat
14 juni Lindesberg Nona McVake, Storbritannien Resultat
28 juni Linköping Jahn Stääv, Nickelbys, Sverige Resultat
2 augusti Gävle Pia Prahl, Sverige Resultat
17 augusti Nyköping "Kannan" Felix Cosme, Beagold, Storbritannien Resultat


Resultat från 2002-års utställningar:
Datum Plats Domare  
19 maj Hässleholm Brenda White, Moonhill, Storbritanninen Resultat
9 juni Tumba "Trofén" Ulla Eriksson, Sverige Resultat
13 juli Sala Bryony Harcourt-Brown, Orora's, Storbritannien Resultat
24 augusti Strängnäs Toni Teasdale, Storbritannien Resultat
7 september Höganäs "Kannan" Michael Leonard, Irland Resultat
13 oktober Köping Conny Byström, Sverige Resultat