SBC:s funktionärer 2020

Aktivitetssektionen

Sektionsansvarig:
Leif Toftevall, tel. 073-2603845
aktiv@sbc-beardedcollie.com

Topplistan agility • Topplistan lydnad • SBK-tävlingar:
Leif Toftevall, tel. 073-2603845
aktiv@sbc-beardedcollie.com

Aktivitetsspalten:
Margareta Toftevall, tel. 073-2603845
kassor@sbc-beardedcollie.com

Topplistan rallylydnad • Allround:
Ingela Lundin, tel. 0705-66 04 13
i.lundi63@gmail.com

Vallning:
Mimmi Halvarsson, tel. 0723-24 15 85
vallning@sbc-beardedcollie.com

Ann-Christine Magnusson, tel. 0707-34 03 03
a-c.magnusson@outlook.com

Infosektionen

Sektionsansvarig:
Mimmi Halvarsson, tel. 0723-24 15 85
info@sbc-beardedcollie.com

Skocken:
Mimmi Halvarsson, tel. 0723-24 15 85
skocken@sbc-beardedcollie.com

Skocken, layout/redigerare:
Hanna Andersson, tel. 076-33 72 144
mail: hanna_andersson@live.com

Medlemsfrågor:
Margareta Toftevall,
tel. 073-2603845
kassor@sbc-beardedcollie.com

Prylshopen:
Annika Axelsson, tel. 0240-197 09
Åsa Axelsson, tel. 0703-271525
prylshop@sbc-beardedcollie.com

Valphänvisning:
Ingvor Haglund, tel. 0739-05 91 89
valp@sbc-beardedcollie.com

Avels- & uppfödarsektionen

Sektionsansvarig:
Charlott Sandberg, tel. 0703-96 60 23
uppfodare@sbc-beardedcollie.com

Charlotte Laning Vrethammar, tel. 076-1058290
ordforande@sbc-beardedcollie.com

Anna Leppäjoki, tel. 0733-45 08 75
jubileum@sbc-beardedcollie.com

Jenny Öhqvist, tel. 
jenny@larkangens.com

Webbsektionen

Sektionsansvarig:
Liz Rundberg, tel. 0723-96 63 70
webmaster@sbc-beardedcollie.com

Hanna Andersson, tel. 076-33 72 144
hanna_andersson@live.com

Mimmi Halvarsson, tel. 0723-24 15 85
info@sbc-beardedcollie.com

Utställningssektionen

Sektionsansvarig:
Marie Ullatti, tel. 0703-46 64 33
utstallning@sbc-beardedcollie.com

Linnea Sandberg, tel. 
mail: linnea-sandberg@hotmail.com

James Nydahl, tel. 0731-80 64 85
glenspey@hotmail.com

Distriktssektionen

Kontaktperson:
Charlotte Laning Vrethammar, tel. 076-1058290
distrikt@sbc-beardedcollie.com

Följ och tagga oss i sociala medier
Klubbens officiella adress

Sekreterare
Specialklubben för bearded collie
c/o Sara Andersson
Färjtorpsvägen 10
433 33 Öjebyn
Tel: 0709-46 68 62

sekreterare@sbc-beardedcollie.com

MEDLEMSKAP OCH INBETALNINGAR

Kassör
Specialklubben för Bearded Collie
c/o Margareta Toftevall
Östra Långgatan 10
434 41 Kungsbacka
Tel: 0300-198 90

kassor@sbc-beardedcollie.com

bankuppgifter

Bankgiro: 5221-6488
SWIFT: SWEDSESS
IBAN: SE1380000810596935329521