SBC:s funktionärer

Aktivitetssektionen

Sektionsansvarig:
Ina Michael, tel. 0703-865339
aktiv@sbc-beardedcollie.com

Topplistan agility 
Christer Svärd, tel. 076-1800 513
agility-res@sbc-beardedcollie.com

Aktivitetsspalten:
Ina Michael, tel. 0703-865359
aktiv@sbc-beardedcollie.com

Topplistan rallylydnad • nosework • lydnad
Ingela Lundin, tel. 0705-66 04 13
rally-res@sbc-beardedcollie.com
nosework@sbc-beardedcollie.com
lydnads-res@sbc-beardedcollie.com

Vallningssektionen

Mimmi Halvarsson, tel. 0723-24 15 85
vallning@sbc-beardedcollie.com

Helene Wikander, 0707-340303
helene.wikander@gmail.com

Infosektionen

Sektionsansvarig:
Mimmi Halvarsson, tel. 0723-24 15 85
info@sbc-beardedcollie.com

Skocken:
Mimmi Halvarsson, tel. 0723-24 15 85
skocken@sbc-beardedcollie.com

Skocken, layout/redigerare:
Hanna Andersson, tel. 076-33 72 144
hanna_andersson@live.com

Medlemsfrågor:
Gunn Hellbom, Tel: 0705-649616
kassor@sbc-beardedcollie.com

Prylshopen:
Annika Axelsson, tel. 0240-197 09
Åsa Axelsson, tel. 0703-271525
prylshop@sbc-beardedcollie.com

Valphänvisning:
Ingvor Haglund, tel. 0739-05 91 89
valp@sbc-beardedcollie.com

Avels- & uppfödarsektionen

Sektionsansvarig:
Gun Jansson, tel. 0730-822611 
uppfodare@sbc-beardedcollie.com


Anne-Marie Öhquist, tel. 0703-276270
anne-marie@larkangens.se

Mia Jansson 
mia@goonies.se

Jenny Öhquist
jenny@larkangens.se


Karin Festin
karin.festin@liu.se

Webbsektionen

Sektionsansvarig:
Liz Rundberg, tel. 073-3366762
webmaster@sbc-beardedcollie.com

Hanna Andersson, tel. 076-33 72 144
hanna_andersson@live.com

Mimmi Halvarsson, tel. 0723-24 15 85
info@sbc-beardedcollie.com

Ingela Lundin, tel. 0705-660413
i.lundi63@gmail.co

Utställningssektionen

Sektionsansvarig:
Marie Ullatti, tel. 0703-46 64 33
utstallning@sbc-beardedcollie.com

Liz Rundberg, tel. 0733-366762
webmaster@sbc-beardedcollie.com

Marie Hellander, tel. 0729-721213
utstallningsresultat@sbc-beardedcollie.com

Mia Jansson, 
mia@goonies.se

Distriktssektionen

Kontaktperson:
Elisabeth Årström, tel. 070-543 13 73
distrikt@sbc-beardedcollie.com

Följ och tagga oss i sociala medier
Klubbens officiella adress

Sekreterare
Specialklubben för bearded collie
c/o Sara Andersson
Färjtorpsvägen 10
433 33 Öjebyn
Tel: 0709-46 68 62

sekreterare@sbc-beardedcollie.com

MEDLEMSKAP OCH INBETALNINGAR

Kassör
Specialklubben för bearded collie
c/o Margareta Toftevall
Östra Långgatan 10
434 41 Kungsbacka
Tel. 0732-603845

kassor@sbc-beardedcollie.com

bankuppgifter

Bankgiro: 5221-6488
SWIFT: SWEDSESS
IBAN: SE1380000810596935329521

Swish: 123 405 82 51