Kommande utställningar

År 2022

8/1

Västra KK MyDog 1 NAT

INSTÄLLD!

 

9/1

Västra KK MyDog 2 Crufts- kvalificerande INT

INSTÄLLD!

 

16/4

Sydskånska KK Malmö INT

Nina Lönner Andersson

 

23/4

Wästmanlands KK Västerås NAT

 Tom Johnston, Storbritannien

 

8/5

Skaraborgs KK Skara NORDIC

Johnny Andersson

 

21/5

SBC Hässleholm NAT

Caroline Nicholson, UK

 

22/5

Nordskånska KK Hässleholm NORDIC

Tijana Konrad, Serbien

26/4, 12.00

27/5

S Norrbottens KK Piteå NAT

Anette Edlander

29/4, 12.00

28/5

Uppsala KK Gimo INT

Arvid Göransson

3/5, 12.00

5/6

Östergötlands KK Norrköping NAT

Lena Persson

9/5, 12.00

12/6

N Älvsborgs KK Vänersborg INT

Annelie Karlsson

25/5, 12.00

18/6

Västerbottens KK Vännäs NORDIC

Cathrin Lundberg Westin

25/5. 12.00

19/6

Dalarnas KK Leksand NORDIC

Dusan Paunovic, Serbien

25/5, 12.00

1/7

N,Norrbottens KK Gällivare NORDIC

Jeanett Lemmeke

1/6, 12.00

2/7

S Älvsborgs KK Borås NORDIC

Dan Ericsson

10/6, 12.00

7/7

SBC Gålö Havsbad NAT

David Hyde & John Ritchie

3/6

8/7

Hallands KK Tvååker NAT

Markus Gisslen

14/6, 12.00

9/7

Hallands KK Tvååker INT

Annika Ulltveit-Moe

14/6, 12.00

9/7

Hälsinglands KK Alfta NAT

Martin Johansson

 

9/7

SBC Gålö Havsbad NAT

John Ritchie & David Hyde

3/6

16/7

S Norrbottens KK Piteå NORDIC

Freddie Klindrup, Danmark

16/6, 12.00

23/7

Wästmanlands KK Västerås INT

Herdis Hallmarsdottir, Island

27/6, 12.00

24/7

Stockholms KK Märsta NORDIC

Birgitta Svarstad

28/6, 12.00

31/7

Värmlands KK Ransäter NORDIC

Kurt Nilsson

12/7, 12.00

6/8

Jämtland/Härjedalens KK Svenstavik NAT

Joakim Ohlsson

7/7, 12.00

13/8

Örebro läns KK Askersund NORDIC

Per Svarstad

20/7, 12.00

14/8

Blekinge KK Ronneby NORDIC

Brigita Kremser, Slovakien

19/7, 12.00

14/8

N Norrbottens KK Överkalix NAT

Eva Liljekvist Borg

 

20/8

Södermanlands KK Eskilstuna INT

Birgitta Svarstad

28/7, 12.00

21/8

Östergötlands KK Norrköping NORDIC

Annelie Karlsson

19/7, 12.00

27/8

Gotlands KK Visby NAT

Lenni Finna, Finland

3/8, 12.00

27/8

Västra KK Ljungskile NAT

Anna Uthorn

 

28/8

Gotlands KK Visby NORDIC

Carl-Gunnar Stafberg

3/8, 12.00

2/9

Småland/Ölands KK Löttorp NAT

Bengt-Åke Bogren

9/8, 12.00

10/9

Sydskånska KK Falsterbo NAT

Kim Viksö Nielsen, DK

9/9, 12.00

11/9

Uppsala KK Gimo NAT

Mats Jonsson

.18/8,12.00

17/9

Gästriklands KK Sandviken INT

Camilla Karlsson

29/8, 12.00

18/9

SBC Sandviken NAT

Chaterine Moffat, GB

26/8

16/10

Västernorrlands KK Sundsvall INT

 

 

5/11

Småland/Ölands KK Växjö INT

Anna-Lena Rylander

4/10, 12.00

11/12

SKK-CS Stockholms hundmässa, Svensk vinnarutställning 2022, Crufts-kvalificerande NORDIC

Dayna Johnston, Australien

8/11, 12.00

 

 

Följ och tagga oss i sociala medier
Klubbens officiella adress

Sekreterare
Specialklubben för bearded collie
c/o Sara Andersson
Färjtorpsvägen 10
433 33 Öjebyn
Tel: 0709-46 68 62

sekreterare@sbc-beardedcollie.com

MEDLEMSKAP OCH INBETALNINGAR

Kassör
Specialklubben för bearded collie
c/o Margareta Toftevall
Östra Långgatan 10
434 41 Kungsbacka
Tel. 0732-603845

kassor@sbc-beardedcollie.com

bankuppgifter

Bankgiro: 5221-6488
SWIFT: SWEDSESS
IBAN: SE1380000810596935329521

Swish: 123 405 82 51